A może jednak sztuczna?

Bielamowicz   24 lipca 2018   Możliwość komentowania A może jednak sztuczna? została wyłączona

http://choinki-online.com.pl/produkt/choinka-sztuczna-swierk-alpejski-pe-120-cm/

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły okres dla każdego, to celebruje ten magiczny czas. Godziny spędzone w kuchni, świąteczne zakupy, a także zakup drzewka, którego strojenie jest niejednokrotnie rodzinną tradycją. Ogromny, stale powiększający się wybór choinek sprawia, że każdego roku wiele osób zadaje sobie pytanie: sztuczna czy prawdziwa?

Nie można zaprzeczyć, że pachnący, prawdziwy iglak to niemalże symbol świąt, ale tak naprawdę na walorach zapachowych i pięknym wyglądzie zalety tego typu choinek niestety się kończą. Szybkie usychanie i ciągłe osypywanie się igieł, wysoki koszt a także problem z utylizacją działają zdecydowanie na korzyść sztucznych drzewek. Tak naprawdę można pokusić się o stwierdzenie, iż wszelkie wady prawdziwej rośliny rozwiązuje zakup sztucznej i vice versa. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo ewoluowała gałąź przemysłu związana z produkcją choinek .

Sztuczne drzewka, produkowane są z bardzo wysokiej jakości materiałów i wizualnie bardzo ciężko odróżnić je od pierwowzoru. Przykładem jest choinka pe 100%, wykonana, jak nazwa wskazuje, z polietylenu. Sposób w jaki jest produkowana, jest jednym z najnowocześniejszych procesów produkcyjnych na świecie w odniesieniu do tego typu przedmiotów, a one same nazywane są choinkami najwyższej światowej klasy. Taki iglak, mimo dość wysokiej, jak na sztuczną roślinę, ceny cieszy oko niebywałą jakością wykonania, a także pięknym odwzorowaniem prawdziwego drzewa. Należy jednak pamiętać, że przecież jednorazowy zakup to inwestycja na lata, a dobrze przechowywany nawet i dekady.

Drzewko polietylenowe jest również bardzo miłe w dotyku, a jego gęstość i niepowtarzalny, naturalny wygląd obalają stereotyp sztucznych choinek, jako tych gorszych od prawdziwych. Dużą zaletą jest również szereg najróżniejszych modeli, który sprawia, że tak naprawdę każdy jest w stanie znaleźć wersję dla siebie – nieważne, czy szuka sosny czy świerku, może być przekonany, że jego wymarzona choinka już na niego czeka.