Co należy wiedzieć na rzecz moheru?

Bielamowicz   1 września 2016   Możliwość komentowania Co należy wiedzieć na rzecz moheru? została wyłączona

Moher to czyli wełna, która pochodzi z koziołków angorskich. Czasem może nam się łączyć się z niesłychanie szpetnym nazwaniem stereotypowej kobiety, która jest katoliczką plus kroczy regularnie do kościoła, a także wzmacnia rozmaite organizacje, zajmujące się opcją świętą. Nie istnieje to błędne, gdyż przed momentem tak tytułowane „mohery” trzymają na makówce beret, wygenerowany z moheru, aksamitu czy też dzianiny.

W żadnym razie tak do kresu nie było wiadome skąd to powiedzenie w zasadzie, pochodzi. Poniektórzy mówią, że jest to tytuł pochodzący z języka arabskiego „muchajjar” rzeczywiście oznaczająca szczyptę wspaniałego albo doborowego, inni tudzież upierają się przy ustaleniu z języka francuskiego „moire” co oznacza coś przypominającego marmur.

Wbrew komicznych znaczeń również skojarzeń wełna moherowa będzie nader kłopotliwym do uzyskania, drogim surowcem. Istotną funkcję w jego zdobyciu odegrała również do dziś zresztą gra hodowla kóz angorskich.

”Moher

Towar ten jest nader nieskomplikowany w kolorowaniu, nadzwyczaj lekki, ma szerokie włókno, i również wielce miękki dotyk. Tylko, co mogłoby nam dokuczać, jest mechacenie się artykułu poprzez jego zastosowanie.

Materiał ten można tak bywa spotkać przy wytwórczości szalików bądź kamizelek. Posiada również istotną funkcję w przypadku sporządzania maskotek dla szkrabów. Nieraz albowiem jest dozwolone ją dostrzec, chociażby w strukturze kukiełek, których włosy są sporządzone właśnie z moheru, bądź najróżniejszego typu pacynki, gdzie długie warkocze oraz inne takich spraw idealnie wpasują się w kierowane postacie.

Moher to nadzwyczaj akuratny asortyment dla każdego z nas, kto lubi miłe, jedwabne przedmioty, które w żaden sposób nie piją naszego ciałka.

Źródło: e-motek