Co wskazane jest wiedzieć w kwestii butów vintage.

Bielamowicz   8 maja 2017   Możliwość komentowania Co wskazane jest wiedzieć w kwestii butów vintage. została wyłączona

Fraza vintage w dziedzinie modowej to ubiór pochodzący z dawnych lat bądź na taki wystylizowany. Inna możliwość to styl ubierania się, integrowania składników z różnych czasów. Przeważnie odzienie mające ponad 20 lat bywa już traktowany jako vintage.
W takim stylu odziewają się aktorki oraz modelki – Julia Roberts, Renée Zellweger bądź Kate Moss.

O ile wybieramy ciuchy innowacyjne, pochodzące z poprzedniego stulecia, powinny to być ciuchy solidnej jakości. Wyłącznie wytrzymałe, wytworne materiały nie daja sie pędzocemu czasowie a także utrzymują jak najlepszy wygląd. Alternatywnym wyjściem może być natomiast uzupełnienie części stroju tworzonych na stare.

buty vintage

O ile przejrzeć trendy poszczególnych dziesięcioleci poprzedniego stulecia, jesteśmy w stanie pokazać elementy, jakimi charakteryzują się buty vintage:
– lata 1940-1949 są to obuwie na słupku lub korku, z okrągłymi czubkami, w modzie autorytetem była wtedy Rita Hayworth,
– czas 1950-1959 to epoka takich postaci z ekranów, jak Grace Kelly czy Marlin Monroe. Oczywistym jest więc, że wszelkie panie chciały ubierać się, podobnie do nich. Obowiązkowączęścią garderoby stanowiły szpilki,

– lata 1960-1969 charakteryzują odejście od butów na wysokim obcasie. Szpilki zostały zastąpione przez buty na niewielkim obcasiku bądź poprzez całkiem bez obcasu buty. Modne były także kozaczki aż po kolana. Tu przodowały Jacqueline Kennedy, Audrey Hepburn czy Twiggy.
– okres 1970-1979 charakteryzują powracanie do obuwia z obcasem. Nie bywały to zaś szpilki, lecz trwałe, grube słupki lub koturny. Osobowościami z tego okresu są gwiazda filmowa Farah Fawcett oraz modelka Bianca Jagger.

Buty vintage

– lata \’80 to już mocna mieszanka: szpilki, mokasyny, plastikowe sandały…
Jak można dostrzec, opcji bywa masa. Wybierając buty vintage, charakterystyczne dla pojedynczego czasu w modzie, należałoby zadbać jeszcze o pozostałe gustowne akcesoria. Najlepszym uzupełnieniem mogą być stosowne czapki lub kapelusze, binokle, torebki bądź szaliki.
Jeden lub dwa dodatki pozwolą
stworzyć własny styl.

Źródło: klunken.pl