Co wskazane jest znać na temat odnawiania felg?

Bielamowicz   2 września 2017   Możliwość komentowania Co wskazane jest znać na temat odnawiania felg? została wyłączona

Nie jest zagadką, że użytkowane i eksploatowane felgi po pewnym czasie posiadają wyraźne ślady użytkowania, choć w sporej liczbie przypadków nie są aż tak znacząco zauważalne szramy, to jednak potrzebują one zabiegu regeneracji. Wskazane jest zwrócić atencję na to, iż jest to raczej zabieg czasochłonny. Trzeba go zapoczątkować od zdjęcia kół z pojazdu. W takim przypadku, podczas, gdy to felgi są zespolone z ogumieniem pojazdu to można pozostawić je w takiej postaci, jednakże powinno się wiedzieć, iż po ich ściągnięciu zabieg ten może odbywać się łatwiej oraz szybciej. W czasie tego zabiegu, jak odnawianie felg po zdemontowaniu kół powinno się z kolei dokładnie wyczyścić felgi oraz pozbyć się ubrudzeń ze wszystkich kącików. W następnej kolejności cyzeluje się je, w sytuacji kiedy jeszcze pomimo cyzelowania są widoczne głębokie ryski, to w takim przypadku trzeba je dopełnić szpachlą i ponownie wrócić do cyzelowania.

odnawianie felg

W zależności od wyczekiwanych efektów szlifowanie jesteśmy w stanie ukończyć wtedy, gdy pozbędziemy się nuże zarysowań albo, kiedy uzyskamy zwierciadlany błysk, jeżeli na owym nam zależy. Po takowym, jeśli wszystko będzie już odpowiednio wypolerowane powinno się nałożyć parę cieniutkich warstw bezbarwnego lakieru. Powinno się zaznaczyć, że im lepszej próby lakier, tym bardziej satysfakcjonujący efekt ostateczny tego procesu, którym jest regeneracja felg. Im lepszej jakości lakier i zręczności osoby go nakładającej, tym trwalszy efekt oraz ładniejszy wizerunek. Nałożenie zbyt grubej powłoki lakieru zdoła powodować jego rozkruszanie się bądź wilgotnienie. Ostatni oraz dosyć ważny etap to nałożenie wosku na felgi, który to jest finalnym już etapem tego zabiegu, jak naprawa felg. Mogłoby się zdawać, iż taki proces nie przynależy do trudnych, jednakże istotne są porządne zdolności, ponieważ przeoczenie któregoś etapu, albo nieumiejętne nałożenie lakieru, albo nieprawidłowo zrealizowane szlifowanie jest w stanie nie jedynie uszkodzić felgi, lecz również doprowadzić do tego, że będą one wyglądały nieestetycznie.

Źródło: zenitlakiernia.pl