Czy spływ Dunajcem jest interesujący?

Bielamowicz   22 czerwca 2016   Możliwość komentowania Czy spływ Dunajcem jest interesujący? została wyłączona

Pieniny są pasmem górzystym w łańcuchu Karpat. Kompletne skalistych szczytów góry położone bywają w południowej Polsce i północnej Słowacji. Główną rzeką Pienin bywa Dunajec, położony na granicy krajów. To oczywiście on jest admirowany z najpopularniejszych wierzchołków tego rodzaju jak Trzy Korony bądź Sokolica. W okresie letnim da się zarejestrować pływające po nim tratwy i pontony pełne zachwyconych podróżników, podziwiających Pieniny z niższej perspektywy.
Bogate w atrakcje Pieniny zachęcają turystów z całej Polski. Pod względem ilości podróżników zajmują drugie miejsce w państwie, zaraz po Tatrach. Oferują przyjezdnym porządnie zorganizowaną bazę noclegową oraz infrastrukturę krajoznawczą. Mają wiele odpowiednio oznakowanych pieszych szlaków krajoznawczych a także trzy schroniska turystyczne. Interesujące bywają ruiny zamku w Czorsztynie a także gotycko-renesansowy zamek w Niedzicy. Po zbiorniku Czorsztyńskim kursują statki pasażerskie przekazane dla podróżników, którymi można popłynąć w rejs widokowy, jak i przetransportować się z jednego zamku do drugiego. Jednakże kategorycznie największą atrakcją stają się spływy tratwami oraz rafting Dunajec.

rafting Dunajec

Rzeczka przepływając przez Pieniny konstruuje malowniczy przełom, jaki wije się niczym wąż pośród wapniowych ścian. Najlepszym rodzajem na śledzenie tego zjawiska bywa zobaczyć to z jej poziomu. Z tego względu jeżeli chcecie jedynie zachwycać się, można popłynąć tratwą sterowaną przez flisów opowiadających fascynujące historie. Jednak dla pożądających wyczuć przynajmniej niedużo adrenaliny przyrządzany bywa ponton, wiosło do rąś a także przeżycie zachwycającej przygody jaką bywa rafting Dunajec. Bywa to renomowana propozycja dla famili, znajomych, par, osób w wszelkim wieku. Spływy planowane bywają w przeróżnej wielkości pontonach oraz na różnorodnej długości oraz poziomie trudności trasach, w związku z tym ktokolwiek odszuka cokolwiek dla siebie. Głównym miejscem startu są Sromowce Niżne natomiast metą Szczawnica. W zależności od pogody lub poziomu wody trwa on blisko 2-3 godziny. Występujące fale podczas raftingu zapewniają wielu doznań a gładkie odcinki pozwalają podziwiać niespotykane krajobrazy.


Źródło: Bagma Extreme