Czy wskazane jest wykorzystywać szlabany przy parkingach?

Bielamowicz   13 kwietnia 2016   Możliwość komentowania Czy wskazane jest wykorzystywać szlabany przy parkingach? została wyłączona

W wielu większych warsztatach pracy kluczowe jest zaangażowanie ochroniarza. Jesteśmy w stanie go odszukać w galeriach handlowych, większych marketach, drogeriach, urzędach, ale przede wszystkim zakładach pracy zatrudniających mnóstwo ludzi. Jakikolwiek zakład pracy, w jakim pracuje dużo osób powinien mieć budynek, który pomieści pracowników. Hale produkcyjne, pomieszczenia urzędowe muszą być zaadaptowane do roboty i zapewniać komfort i ergonomię. Zapanowanie nad taką liczbą osób staje się uciążliwe, jest to zadanie działu kadr. Najważniejsza staje się ewidencja czasu pracy. Należy stosować w praktyce tabelki, dzienniki, księgi z ewidencja czasu pracy. Staje się to istotne także pod względem praktycznym, ale również przydaje się w trakcie wyjątkowych sytuacji tego rodzaju jak alert pożarowy. Dzięki spisowi pracowników możemy sprawdzić księgę obecności i rozpocząć szukać ewentualnej zagubionej osoby.


ewidencja czasu pracy

Przed zakładem pracy, który angażuje dużą liczbę robotników najczęściej ustawia się pomieszczenie, w jakim pracują ochroniarze. Pracownicy ci niezwykle notorycznie prowadzą ewidencję czasu pracy, albowiem posiadają listy obecności. Przy zakładach, które posiadają prywatne parkingi pracownicze ochroniarze odpowiedzialni są także za szlabany parkingowe. Za pomocą prawidłowego przycisku zdołają oni otworzyć szlaban po sprawdzeniu tożsamości danego człowieka. Uniemożliwia to dostaniu się na obszar zakładu niepożądanej osobie. Przed wejściem na zakład pracy regularnie rozstawia się tzw. bramki obrotowe. Bywają one ustawiane ze względów bezpieczeństwa. Tak aby otworzyć bramę musimy posiadać specjalną kartę. Bramka odpowiada na szyfr, który ma karta i odblokuje się. Dzięki temu jedynie pracownicy dostaną się na obszar zakładu bez kłopotu. Staje się to niezwykle bezpieczny sposób. Wszystkie niepowołane osoby muszą pozyskać akceptację na wjazd na obszar zakładu pracy. Ochroniarze w swojej robocie regularnie odpowiedzialni bywają za wydawanie kluczy, sprawdzanie tożsamości danej osoby, wspierają również odszukać słuszną osobę. Robota ta nie bywa lekka, ale z pewnością przynosi dużo satysfakcji i radości.


Źródło: www.controlsys.com.pl