Czym są i czemu służą rampy mobilne?

Bielamowicz   12 grudnia 2017   Możliwość komentowania Czym są i czemu służą rampy mobilne? została wyłączona

Rampy mobilne to perfekcyjne rozwiązanie, kiedy ekspresowo powinno się załadować czy też przepakować bagaż, głównie z poziomu podłoża. Rampy tego rodzaju są bardzo stabilne oraz pewne, co więcej powleczone są antypoślizgową siatką ze stali. Zastosowanie takiej rampy ogromnie skraca czas profesji przy ponadprogramowym zwiększeniu wydajności.

rampy mobilne

Rampy mobilne skontruowane są z profili stalowych, które gwarantują trwałość i wytrzymałość na przeciążenia. Rampa złożona jest z platformy wjazdowej regulowanej pompą hydrauliczną, która służy do regulowania poziomu. Z dwóch stron znajdują się łańcuchy z hakami, aby usprawnić montowanie, przykładowo do wozu, który musi być wyładowany. Na rynku jest możliwe bez trudu odnaleźć przeżerane rampy mobilne, zarówno z ewentualnością kupna, jak i wynajmu. A tak przykładowo, rampy o wysokiej obciążalności do siedmiu ton, świetnie pasują do przeładunku oraz wypakowania aut ciężarowych. Wspomniana wcześniej pompa hydrauliczna pozwala przystosować rampę do wielkości pojazdu. Każda rampa posiada koła, dzięki temu przy użyciu wózka widłowego nadaje się do tego, aby być przetransportowana w wybrane położenie. Rampy mobilne posiadają sporo zalet oraz ogromnie upraszczają pracę. Najważniejszą jak najbardziej jest jej mobilność, rozładunek jest w stanie odbyć się w każdym miejscu. Manualne banalne starowanie zezwala na sprawną pracę także pojedynczej jednostki, bez przejmowania się różnicami poziomów. Kompletny ciąg pracy trwa prędko i bez zbędnych kłopotów. No i rzecz jasna zachowany czas i kapitał. Kierowca wózka widłowego da radę sam jeden ustawić rampę oraz rozładować albo załadować auto ciężarowe, co istotnie obniża wydatki wynikające z zatrudniania większej liczby pracowników. Wartość kupna tego rodzaju rampy jest w stanie zwrócić po pół roku.

Każdy posiadacz firmy dostawczej powinien zastanowić się nad zakupem rampy mobilnej. Tam, gdzie działa wózek widłowy, niewątpliwie rampa znajdzie swoją rolę.