Instruktor sportów siłowych

Bielamowicz   10 grudnia 2018   Możliwość komentowania Instruktor sportów siłowych została wyłączona

instruktor

Noworoczne plany

Wraz z kończącym się rokiem wielu ludzi układa sobie na nowy rok plany. Co zaczną robić, co przestaną, co osiągną i wiele innych. Jednym z częstszych postanowień noworocznych jest kupienie karnetu na siłownie i obietnica, że będzie się na nią regularnie uczęszczało. Z tym drugim zazwyczaj jest gorzej, sporo osób może i kupi karnet, ale pójdzie na siłownię kilka razy w styczniu, a potem motywacja spadnie, a wejściówka przepadnie w czeluściach portfela. Konieczne jest znalezienie motywacji. Kogoś lub czegoś, co będzie nas dopingowało do treningu i chodzenia na siłownię.

Praca nad muskulaturą

Jeżeli zależy nam na pracy nad naszą muskulaturą, taką osobą może być instruktor sportów siłowych. Kupując usługi instruktora, zależnie na jaki okres to zrobimy, ale mamy zapewniony pewien czas ustalonych treningów. To na pewno będzie dodatkowa motywacja. W końcu głupio by było nie przyjść na trening, kiedy jesteśmy umówieni z trenerem. Byłoby to nie fair względem niego oraz sami raczej nie chcemy, żeby pieniądze wyłożone w tę usługę przepadły na marne.

Instruktor sportów siłowych

Instruktor sportów siłowych będzie dla nas przede wszystkim ważny, jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z siłownią. Bardzo istotna jest dobra technika wykonywania ćwiczeń. Po pierwsze unikniemy niepotrzebnych kontuzji, a po drugie ćwiczenia wykonywane dokładnie będą na pewno efektywniejszych od tych, które miałyby braki techniczne. Instruktor wszystkie nasze błędy zauważy, wyjaśni nam, co robimy źle i jak to zmienić. Również jeżeli mamy jakieś problemy z układem ruchu, trener zaproponuje nam odpowiednie ćwiczenia, które wpłyną na rozluźnienie i rozciągnięcie mięśni, tkanek i powięzi. Trening zaplanowany dla nas przez profesjonalnego trenera zapewni nam oczekiwane efekty, niezależnie czy będzie to przybranie na masie, czy wyrzeźbienie sylwetki. Będziemy wykonywali ćwiczenia z odpowiednim obciążeniem i częstotliwością.

Trener

Podsumowując, instruktor sportów siłowych jest osobą, która może być bardzo pomocna w treningu i motywacji do niego. Osoba początkująca bezwzględnie powinna zgłosić się do trenera przed rozpoczęciem swojej przygody z siłownią.