Jak zorganizować szkolenia dofinansowane?

Bielamowicz   16 sierpnia 2019   Możliwość komentowania Jak zorganizować szkolenia dofinansowane? została wyłączona

 

Jak zorganizować szkolenia dofinansowane?Funkcjonowanie każdej firmy to złożony proces, na które dodatkowo nałożone są odgórne państwowe wymagania. Jeśli pojawiają się nowe unijne rozporządzenia, które wymagają aktualizację dotychczasowych sposobów pracy, właściciele firm muszą przeprowadzić szkolenia. Są to kosztowne wydarzenia – oprócz straconych godzin, które można by poświęcić na biznesowe obowiązki, często konieczne jest zatrudnienie specjalnej osoby, która dane szkolenie przeprowadzi. Do tego dochodzą dodatkowo płatne godziny pracowników i koszty dokumentacji. Szczególnie w małych firmach może okazać się to trudne w realizacji.

Podział kosztów

Odpowiedzią na powyższe wątpliwości są szkolenia dofinansowane. Dzięki takim rozwiązaniom przedsiębiorcom prościej jest udoskonalić i zaktualizować działanie swojej firmy, a także dostosować ją do najnowszych wymagań. Te zmieniają się w bardzo szybkim tempie, dlatego warto interesować się nimi na bieżąco. Za szkolenia dofinansowane część kosztów pokrywa Unia Europejska albo konkretne państwo. Zazwyczaj to około 50% do 80% kosztów przeprowadzenia szkolenia.

Kto może skorzystać?

Każda firma może skorzystać z takich szkoleń, ale musi spełnić określone wymagania. Trzeba dokładnie zapoznać się z możliwościami oraz ze wszystkimi informacjami o danym szkoleniu. Zazwyczaj ich koordynacją zajmuje się osoba kompetentna, która łatwo zweryfikuje, czy dana firma może zapisać się na szkolenia dofinansowane. Zamiast wczytywać się w każdy opublikowany w sieci artykuł na ten temat, lepiej skontaktować się ze specjalistą. Z pewnością doradzi nam najlepsze w naszej sytuacji rozwiązanie.

szkolenia dofinansowane

Czy wszystkie szkolenia to szkolenia dofinansowane?

Lista takich szkoleń dostępna jest na rządowych portalach. Nie każde szkolenie, jakie planujemy przeprowadzić w swojej firmie, może być dofinansowane. Najczęstsze szkolenia dofinansowane to szkolenia rodo. Najnowsza ustawa wymusiła pewne zmiany w sposobie przetwarzania danych, a dodatkowo wymogła na właścicielach firm przeszkolenie pracowników w zakresie wrażliwych danych klientów. Właśnie dlatego, że są to szkolenia wymagane odgórnie, mogą to być szkolenia dofinansowane.