Jaką specjalizację wybrać dla mojej firmy?

Bielamowicz   1 sierpnia 2016   Możliwość komentowania Jaką specjalizację wybrać dla mojej firmy? została wyłączona

kupię firmę

Jak byłem mały moim marzeniem było to, aby w przyszłości założyć własną działalność. Nie zważając na upływ czasu osobiste marzenie przez cały czas kształtowało się w mojej głowie. Już na studiach zdawałem sobie sprawę, że nie mógłbym pracować w innej firmie. Chciałem założyć prywatną działalność. Wraz z przyjacielem ze studiów postanowiliśmy założyć spółkę. Praca polegała na rozliczaniu podatkowym firm rozmiaru mikro, oraz niewielkich firm, zatrudniających nie więcej niż 10 osób.

kupię spółkę

Po paru latach działalności i rozkręceniu firmy zaangażowaliśmy dodatkowe 3 osoby, dlatego że nie dawaliśmy sobie rady czasowo z ilością zleceń, jakie na nas spoczywały. Był to krok milowy, jako że zmieniliśmy w owym czasie działalność ze spółki cywilnej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. W przeciągu niecałego roku zaangażowaliśmy jeszcze 3 nowych pracowników oraz rozpoczęliśmy obsługę sporej firmy z naszego miasta – Łomży. Zdecydowaliśmy się otworzyć dodatkowo nowy oddział naszej spółki w Ełku, położonym w odległości godziny jazdy od Łomży. Był to najważniejszy punkt w funkcjonowaniu naszej firmy. W ciągu czterech miesięcy udało się nam osiągnąć znacznie większe przychody niż przez ostatnie dwa lata pracy. Lecz uznałem, iż, mimo, że zyski są solidne, to praca nie jest dla mnie satysfakcjonująca. Z tej przyczyny zdecydowałem, że sprzedam firmę.

sprzedam spółkę

Na popularne portale z ogłoszeniami dodałem informację, iż chętnie sprzedam spółkę o ugruntowanej pozycji rynkowej a także wielkim potencjale. Przez parę miesięcy nie miałem większego odzewu. Postanowiłem w tamtym czasie dołożyć ogłoszenie do prasy, że sprzedam spółkę zoo. Kilka dni później skontaktowała się ze mną pewna firma ze stolicy, która dawała mi za spółkę 400000 zł. Cena była rzeczywiście duża. Takie pieniądze byłbym w stanie zarobić przez jakieś 3 lata pracy, a tu dałbym radę dostać je w jednej chwili. Mimo to zdecydowałem się negocjować. W końcu stwierdziliśmy, iż za moją firmę otrzymam 450000 zł a pracownicy zostaną na własnych stanowiskach oraz zdobędą podwyżkę w wielkości 10%. Za te pieniądze kupiłem w Białymstoku restaurację. Teraz czuję się spełniony i uradowany, że moje marzenie się spełniło.