Katalizator w samochodzie – miejsce wymiany, skupu

Bielamowicz   15 października 2018   Możliwość komentowania Katalizator w samochodzie – miejsce wymiany, skupu została wyłączona

Konwerter katalityczny, potocznie zwany katalizatorem samochodowym to bardzo ważny element układu wydechowego naszego auta, którego zadaniem jest zmniejszenie ilości szkodliwych związków w spalinach. Każdy katalizator składa się z trzech elementów: rdzenia (z monolitu ceramicznego – to tańsza opcja, najbardziej popularna, drugim wyjściem jest rdzeń metalowy), 3 warstw oraz obudowy (ze stali odpornej na rdzę). Waży do ok. 1,6 kg.
Katalizator jest elementem, który pracuje w bardzo niekorzystnych warunkach (wilgoci, dużej różnicy temperatur, narażony jest również na różnego typu uszkodzenia czy uderzenia). Średnio katalizator wytrzymuje przebieg rzędu 200 tys. km – jednak w tym momencie jakość oczyszczania spalin ulega pogorszeniu.
Co wtedy? Najlepiej jest wymienić katalizator na nowy, a stary oddać lub sprzedać w przeznaczonym do tego miejscu. Katalizatory skup monolitu znaleźć możemy w każdej większej miejscowości. Nie powinniśmy mieć trudności ze znalezieniem odpowiedniego miejsca. Warto jest wcześniej rozeznać się jakie ceny katalizatory skup monolitu oferowane są w danym obiekcie, ponieważ mogą się one zasadniczo różnić na nasza niekorzyść. Firmy zajmujące się katalizatory skup monolitu zazwyczaj kupuje katalizatory w całości, jednak mogą również skupować pokruszony monolit (w postaci pyłów).
Przedsiębiorstwa katalizatory skup monolitu często wyposażone są w bardzo profesjonalne zaplecze techniczne pozwalające na przetwarzanie ogromnych ilości katalizatorów (np.: 60 ton)
Przerób katalizatory skup monolitu pozwala na późniejsze przygotowanie materiału do wytopu metali szlachetnych. Częstą praktyka przy katalizatory skup monolitu jest oferta dojazdu do klienta i odbioru katalizatora z miejsca najwygodniejszego dla sprzedającego.
Chcesz pozbyć się katalizatora? Koniecznie poszukaj w swojej okolicy katalizatory skup monolitu!
Katalizatory skup monolitu