Koniec ery monotonnych szkoleń

Bielamowicz   10 lutego 2016   Możliwość komentowania Koniec ery monotonnych szkoleń została wyłączona

kręcenie garnka, przepisy bhp

W dzisiejszych czasach każde szkolenie kojarzy się z monotonnym i bezbarwnym dialogiem bhp\’owca, który słów takich jak luz i dowcip nie zna. Początek nowej pracy kojarzy mi się z bieganiem, załatwianiem specjalnych dokumentów, w zasadzie gratisowym okresem testowym, badaniami medycznymi, kształceniami bhp i stanowiskowymi. Przy sposobności zmiany pracodawcy, gdy zostałem poinformowany, że moje badania i szkolenia są nieważne i nic nie zmienił fakt, że robione były miesiąc temu, wyczerpany poszedłem na kursy bhp i haccp z podejściem, następne pół dnia spędzę przysypiając na krześle.
Po wejściu na salę konferencyjną powitał nas młody wysportowany chłopak Adam. Nie wyglądał jak wszyscy bhp\’owcy z którymi miałem do czynienia (zazwyczajstarsza osoba z łysinką z kodeksem pracy w ręce). Dzik (sam się tak przedstawił) przedstawił nam możności jakie ma pracownik, co nam się należy i kiedy możemy domagać się odszkodowania. Skutecznie przeszedł do problemu ryzyk i zagrożeń, które będą nam bliskie w w miejscu pracy, a potem opisał jak zdołamy się ustrzec przed karambolami i rozdał nam arkusze z instrukcjami dotyczącymi haccp. Na pożegnanie wypowiedział kilka słów, które niesłychanie miło rozbrzmiewało z jego ust: mam nadzieję że nie spotkamy się tutaj w najbliższym czasie. I to tyle, Finał. Dwadzieścia pięć minut i po szkoleniu, zerknąłem na miny uczestników i jak się okazało nie tylko ja byłem mocno zdziwiony, że pierwsze kształcenie bhp może trwać tylko chwilę. Teraz pozostaje tylko uważać na zagrożenia w pracy z nadzieją, że z Sebastianem spotkam się dopiero na okresowych nauczaniach.
Zdaję sobie sprawę, że każdy w nowej pracy musi przez to przejść, ale na prawdę… Jest to niesłychanie ważne. Takich rzeczy jak bhp powinno się przestrzegać nie ze względu na statuty, ale przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje, abyśmy byli bezpieczni i żeby nie zdarzył nam się żaden wypadek. Szkolenie to jest uważane przeze mnie jako najważniejsze z wszystkich i pomimo różności wykonywanych zawodów większość zasad pozostaje taka sama.
http://www.behapowcy.eu