kursy bhp XXI wieku

Bielamowicz   4 lutego 2016   Możliwość komentowania kursy bhp XXI wieku została wyłączona

kaski, przepisy bhp

W obecnych czasach obowiązkowe szkolenie bhp oznacza męczenie się z długim i nudnym dialogiem wykładowcy, który większość swoich słów cytuje z książki. Początek nowej pracy kojarzy mi się z lataniem, załatwianiem kolejnych dokumentów, w zasadzie darmowym okresem próbnym, badaniami medycznymi, szkoleniami bhp i stanowiskowymi. Przy okazji zmiany pracy, gdy zostałem zawiadomiony, że moje badania i szkolenia są nieważne i nic nie zmienił fakt, że robione były miesiąc temu, zrezygnowany poszedłem na szkolenia bhp i haccp z nastawieniem, że kolejne 2-3 godziny spędzę ucinając sobie drzemkę.
Po wkroczeniu na salę konferencyjną powitał nas młody wysportowany chłopak Adam. Nie tonie był jeden z tych nudnych wykładowcdów z którymi miałem jakiekolwiek wcześniejsze spotkanie (z regułystarsza osoba z wąsem z kodeksem pracy w łapie). Endriu (sam kazał tak do siebie mówić) zaprezentował nam prawa jakie ma pracownik, co nam się należy i kiedy możemy domagać się odszkodowania. Zgrabnie przekroczył do problemu niebezpieczeństw i zagrożeń, jakie czyhają na nas w zakładzie, a potem opisał jak możemy się ustrzec przed wypadkami i dał nam arkusze z wytycznymi dotyczącymi haccp. Na pożegnanie wypowiedział kilka słów, które bardzo miło rozbrzmiewało z jego ust: mam nadzieję że nie spotkamy się tutaj w najbliższym czasie. I to tyle, Basta. Niecałe pół godziny trwało spotkanie, po ogólnym przeglądzie uczestników szkolenia okazało się, że nie tylko ja byłem mocno zaskoczony, że główne kształcenie bhp może być takie krótkie. Teraz pozostaje tylko dobrze nauczyć się pracy na stanowisku i mieć nadzieję, że z Andrzejem zobaczę się dopiero na okresowych trenowaniach.
Zdaję sobie sprawę, że każdy w nowej pracy musi przez to przebrnąć, ale nie oszukujmy się… Jest to bardzo ważne. Takich rzeczy jak bhp powinno się przestrzegać nie ze względu na prawo, ale przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje, żebyśmyu uniknęli jakichkolwiek wypadków. A jak wiadomo, w pracy spędzamy 1/3 życia, więc cwarto zadbać o swoje zdrowie.
http://www.behapowcy.eu