Lipoliza a liposukcja

Bielamowicz   12 marca 2018   Możliwość komentowania Lipoliza a liposukcja została wyłączona

Często można spotkać się z twierdzeniem, że lipoliza i liposukcja to ten sam zabieg. Niektórzy uznają, że skoro dają one podobne efekty, można stosować je zamiennie, jednak nie jest to stuprocentowa prawda. Lipoliza iniekcyjna kraków ma bowiem inne, bardziej rozszerzone działanie od klasycznej liposukcji. Warto zatem scharakteryzować dokładniej oba te zabiegi, odkrywając występujące między nimi różnice. Nie są one wcale takie małe.

Liposukcja pojawiła się na świecie jako pierwsza. Jest ona zabiegiem chirurgicznym, dlatego poddające się jej osoby decydują się tak naprawdę na operację. Podczas niej doświadczony lekarz nacina wybrane fragmenty skóry, by następnie wprowadzić pod naskórek igłę, która dostanie się do tkanki tłuszczowej i odessie nadmiar tłuszczu. Jest to oczywiście dość poważny zabieg, dlatego tuż po nim człowiek musi przejść przez rekonwalescencję, odpoczywając i rezygnując m.in. z aktywności fizycznej. Lipoliza iniekcyjna kraków ma natomiast tę przewagę, że nie jest zabiegiem inwazyjnym, ponieważ nie wykonuje się przy niej żadnych operacji. Ona doprowadza jedynie do rozpuszczenia się tkanki tłuszczowej w wybranych częściach ciała. Jako że nie trzeba tutaj w żaden sposób ingerować w zewnętrzną warstwę skóry, ta pozostaje zupełnie nienaruszona i po zabiegu nie występują na niej żadne zniekształcenia. Również możliwe skutki uboczne lipolizy iniekcyjnej są minimalne i rzadko kiedy się w ogóle pojawiają. Z tego powodu lekarze wolą polecać pacjentom właśnie ten zabieg.

Oczywiście wciąż nie brakuje na świecie miłośników liposukcji, którzy obstają przy twierdzeniu, że tylko ten zabieg jest w stanie zagwarantować im trwałe oraz zachwycające efekty. Interesując się jednak tym tematem nieco bardziej, każdy rozsądny człowiek zauważy, że lipoliza iniekcyjna kraków jest lepszym wyborem od liposukcji.