Mieszkanie dla młodych – Projekt który umożliwia wielu osobom ludziom na kupno nieruchomości

Bielamowicz   2 września 2015   Możliwość komentowania Mieszkanie dla młodych – Projekt który umożliwia wielu osobom ludziom na kupno nieruchomości została wyłączonaPrzedstawiony w roku 2014 program „Mieszkanie dla Młodych” okazał się nienajlepszy. Skomplikowane procedury oraz limity oderwane od rzeczywistości sprawiły, że niewielu młodych ludzi skorzystało z dofinansowania. Ocenia się, iż ledwie 60% przekazanych środków na dotacje zostało wykorzystane. Inwestorzy prosili o zmiany, tak aby uregulować cenę metra kwadratowego stawianego lokalu do realiów rynkowych.
Rok temu wprowadzono korekty do projektu „Mieszkanie dla Młodych”. Dzięki zastosowanym poprawkom uprawnionych do skorzystania z programu będzie znacznie więcej Usunięto limity wiekowe, podniesiono sumę dopłat dla rodzin z większą liczbą dzieci, osób samotnie wychowujących dzieci, zwiększono sumę dopłat. Dzięki zmianom ilość ludzi które są zdolni skorzystać z projektu powiększyła się.
Program mimo to ma obwarowania, które mają wykluczyć spekulacje.
Dotację musimy oddać jeżeli w przeciągu 5 lat od chwili jej przyznania zostanie:

-kupiona inna posiadłość,

-sprzedana posiadłość z dofinansowaniem,

-przeprowadzone zmienienie na lokal użytkowy.

-nastąpi odstąpienie nieruchomości do używania innej osobie bezpłatnie lub za opłatę

Podstawą realizacji programu są wznoszone poprzez deweloperów niedrogie nieruchomości. Nie w każdnym miejscu jest dozwolone wybudować mieszkanie spełniające warunki programu „Mieszkanie dla Młodych”.
Ograniczenie odnośnie ceny jednego metra postawionego lokalu sprawiają, że budowanie w nałożonej cenie wykonalne jest na obrzeżach sporych miast. Bardzo duży kłopot z nieruchomościami we wskazanej cenie jest w Warszawie i Krakowie. Wynika to z ceny gruntu. Limity definiuje się dla każdego województwa pojedynczo.
Po przedstawionych korektach w programie, lokal będzie wolno także kupić na rynku wtórnym. Jednakowoż nabycie mieszkania nowego jest korzystniejsze. Limity za jeden metr kwadratowy na rynku pierwotnym są wyższe. W Warszawie limit za 1 metr kwadratowy na rynku pierwotnym to kwota 6.588 zł, na rynku wtórnym to 5.142 zł.
Inwestorzy, którzy chcą skorzystać z projektu uwzględniają wymagania projektu.

źródło: http://www.abminvestments.pl/