Morskie klimaty – wypoczynek rehabilitacyjny.

Bielamowicz   23 października 2018   Możliwość komentowania Morskie klimaty – wypoczynek rehabilitacyjny. została wyłączona

Nasze Polskie morze od ładnych paru lat jest oblegane przez mieszkańców, ale nie tylko również obcokrajowcy bardzo chętnie zaglądają do naszych kurortów, korzystając z udogodnień jakie oferują.
Morze to nie tylko piękne widoki i odpoczynek na plaży.
Coraz częściej i chętniej oprócz prywatnych kwater poszukiwane są schroniska, uzdrowiska, miejsca gdzie prowadzona jest rehabilitacja.
Rehabilitacja nad morzem jest bardzo skuteczną metodą rekonwalescencji, gdyż sam nadmorski klimat sprzyja poprawie zdrowia, a także samopoczucia.
Wypoczynek i rehabilitacja w kurortach nadmorskich polecana jest osobom z problemami związanymi z układem krążenia, układem oddechowym, czy też problemami z tarczycą. Również kobietom w ciąży i dzieciom zaleca się wyjazdy nad morze wczesną wiosną lub jesienią.
Wtedy stężenie jodu jest największe.
Jod jest pierwiastkiem, który unosząc się tworzy mgiełkę – aerozol morski, który działa leczniczo i łagodząco na nasz układ oddechowy. Skrapla się w naszych drogach oddechowych, przez co nasz organizm lepiej funkcjonuje.
Najwięcej jodu pojawia się podczas sztormów, kiedy to wiatr tworzy na morzu ogromne fale, które wypychają go na brzeg, a stamtąd już krótka droga do naszych organizmów.
Powietrze nadmorskie jest dużo czystsze od naszego miejskiego, zatrutego spalinami czy też chemicznymi odpadami.
Morze to nie tylko powietrze to również klimat.
Sam klimat,który wytwarzają kurorty sprawia, że poprawia nam się nastrój, a kiedy mamy lepszy nastrój to od razu się lepiej czujemy.
Nad morzem prowadzone są turnusy rehabilitacyjne.
Wiele obiektów wyposażonych jest w sprzęt rehabilitacyjny, dostosowane pokoje do potrzeb pacjentów. Mają gabinety fizjoterapeutyczne, sale gimnastyczne, baseny, parkingi i podjazdy dostosowane do osób z różnymi niepełnosprawnościami. Zapewniają również opiekę wielu specjalistów.
Rehabilitacja nad morzem