Najodpowiedniejsze kosmetyki do brody.

Bielamowicz   3 lutego 2017   Możliwość komentowania Najodpowiedniejsze kosmetyki do brody. została wyłączona

Każdy człowiek z brodą przechodzi poprzez czas, w jakim w jego zaroście występuje pewnego rodzaju „łupież”. I tak samo dla niego, ale też dla pobliskich ludzi, nie jest to nazbyt przyjemne doświadczenie.
Broda jawi się w tego typu sposób, jakby co najmniej któregoś razu postanowiła stać się kulą ze śniegu, która po zatrzęsieniu nią, sypie na wszelakie strony biały puch. Problem w tym, iż zamiast pięknych fragmentów śniegu, kreujących romantyczną aurę, broda rozsiewa wokół siebie fragmenty umarłego naskórka.
Zniszczony naskórek nie okazuje się obowiązkowy wyjątkowo dla bródki, choć powstaje codziennie na caluteńkiej sferze swojego ciała oraz jest z tego obszaru wymazywany chociażby podczas kąpieli. Ale w kwestii brody podejmowanie działania jest utrudnione, z racji że krępe, bujne włosiska zarostu utrudniają eliminowanie niepotrzebnych organizmowi elementów naskórka, co powoduje powstawanie w brodzie elementów w postaci łupieżu.
Zatem dokładnie w takim czasie nadchodzi czas na wyposażenie swego brodacza w stosowne kosmetyki do brody, choćby firmy Pan Drwal a także tzw. kartacz.

szampon do brody

szampon do brody

Kartacz, to nic innego jak należycie przystosowana szczotka do brody, która wytworzona została ze sztywnego włosia, zezwalającego wyeliminować niepotrzebny naskórek oraz dodatkowo leciutko zwilżyć brodę. To dlatego, dlatego że regularne wyczesywanie włosów wzmaga produkowanie sebum, którego doza wyraźnie spada w procesie zapuszczania włosów. Oprócz tego, czesanie zarostu kartaczem, wysyła do głowy sygnał, iż w takiej sferze organizmu „coś się dzieje”. Poprzez to w pobliżu twarzy przesyłana jest wzmożona doza pierwiastków odżywczych, a w konsekwencji – bródka szybciej rośnie.

Pozwala to szybciej przejść przez czas „drapiącej brody”, a w połączeniu z użytkowaniem środków takich jak szampon do brody bądź też olejek, da się nie myśleć już o wszelkich niemiłych odczuciach, powiązanych z jej posiadaniem.