Nowomodne sposoby inwentaryzacji w działalności

Bielamowicz   21 września 2017   Możliwość komentowania Nowomodne sposoby inwentaryzacji w działalności została wyłączona

Obecnie coraz szerszy obszar naszego życia jest zdeterminowany przez rozmaite wyjścia IT. Automatyzacja wielu przedmiotów powoduje, że egzystuje się nam swobodniej, sporo rzeczy wykonujemy szybciej oraz lepiej. Na przykład w wielu warsztatach pracy ewidencja czasu pracowania zatrudnionego nie jest już przewodzona w formie tradycyjnej. Zastąpiły ją elektroniczne systemy, jak na przykład karty zbliżeniowe, które przydają się do odbijania się w chwili wejścia oraz wyjścia z pracy, a również nierzadko pozwalają na odbezpieczenie drzwi wejściowych znajdujących się wewnątrz budynku. Tego rodzaju kontrola dostępu bywa wygodna oraz bardziej prędka niż tradycyjna. Każdy pracownik ma własną kartę, którą w wypadku stracenia zatrudniający może zablokować, by nie było realne jej dalsze wykorzystanie do celów, do których jest poświęcona.

Poza zapisywaniem pracy, karta da radę służyć do ulepszenia służbowego parkingu. Kłopotem, zwłaszcza w większych miejscach, jest zostawianie auta w tego typu miejscach przez osoby, które nie są ani pracującymi, ani klientami określonej firmy. Dzieje się to na parkingach, które nie są w żaden sposób zabezpieczone.


kontrola dostępuW zamyśle zapewnienia pracownikom punktów do parkowania, firmy coraz częściej decydują, by przed miejscem wjazdu założyć szlabany parkingowe. Dotychczas tego rodzaju szlabany potrzebowały przeważnie postawienia obok nich budki ze stróżem, który w momencie potrzeby otwierał i zamykał szlaban. Współcześnie tego rodzaju wyjście jest coraz rzadziej stosowane. Szlabany są ekwipowane w skanery, do których zbliża się kartę. Jeśli zostanie ona korzystnie zakwalifikowana jako umożliwiająca korzystanie z miejsc parkingowych, zakaz automatycznie się otwiera oraz zapewnia przejazd pojazdu. Jest to prędkie oraz nowoczesne rozwiązanie. Problemem może być wyłącznie wstęp klientów firmy, lecz dla nich może pozostać użyczony w okolicy odmienny, mniejszy parking, na jakim będą mieli możliwość zaparkować swój samochód podczas załatwiania działań w jednostce.