Porównanie popularnych ras kociaków

Bielamowicz   29 grudnia 2016   Możliwość komentowania Porównanie popularnych ras kociaków została wyłączona

Kocięta to jedne z częstych zwierząt, jakie możemy spotkać w domostwach. Nic dziwnego. Będą niewielkie, bardzo prosto je okiełznać, a nade wszystko umożliwiają miłe obecności lokatorom. Są potwierdzone naukowe dowody, że głaskanie kota rozładowuje stres oraz oddziaływuje kojąco na człowieka. Na świecie jest tysiące rozmaitych ras tych zwierząt.

hodowla kotów norweskich leśnych

Hodowla kotów syberyjskich zaoferuje urocze renomowane, puchate istoty, które nie jedynie zadziwiają swym futerkiem i wizerunkiem, jednakowoż będą perfekcyjne dla dzieci. Te zwierzaki to prawdziwe przytulanki, jakie kochają lenić się oraz być pieszczone. Rzecz jasna, decydując się na rodowodowego kociaka powinniśmy pozostać uświadomieni, iż stworzenia te posiadają na ogół mniejszą odporność aniżeli klasyczne tzw. dachowce. Musimy pomnieć o odrobaczaniu, stosowniej karmie oraz higienie.
Niesłychanie wzięta jest też hodowla kotów norweskich. Zwierzaki te spotkać można o nadzwyczaj bogatym ubarwieniu. Od czekoladowego po jasny beż. Podobnie jako kocięta syberyjskie mają one większą i puchatą futro oraz posiadają duże wymiary. Koty norweskie bywają cenione z życzliwego oraz aktywnego charakteru.
Wahając się wokół wyżej wymienionych ras wspomnieć należy również na sprawę hodowli kociaków brytyjskich. Napawają się one znaczną wziętością z uwagi m.in. na niezwykłe wybarwienie i niesamowity odcień oczu. Rasowe koty brytyjskie posiadają oczy złoto pomarańczowe.

hodowla kotów norweskich

Decydując się na rasowego kociaka winniśmy pamiętać o kastracji albo sterylizacji. Wtenczas unikniemy niemiłych ewentualności, a nasz kociak będzie nieustannie w pobliżu domu. W samej rzeczy, po takim działaniu kociak przez niejaki okres musi zostać szczegółowo traktowany. Winien konsumować karmę wybraną dla kociaków po tym zabiegu. Nierzadko bywa, iż koty po zabiegu bywają gnuśne oraz ospałe. Wobec tego należy uważać, ponieważ nadzwyczaj prosto doprowadzić do tzw. utuczenia kotka i umie nabawić się kłopotliwych chorób.