Preparaty z konopi

Bielamowicz   22 sierpnia 2018   Możliwość komentowania Preparaty z konopi została wyłączona

Konopie indyjskie od lat wykorzystywane były jako środki lecznicze. Wydaje się to być ich pierwszym, klasycznym przeznaczeniem. Długie lata później, ludzie odkryli ich narkotyczne działanie, przez co konopna farmacja została zdelegalizowana w większości krajów. Dziś, kiedy niektóre ruchy zaczęły walczyć o ponowne przywrócenie marihuany do głównego nurtu leczenia, odkrywamy coraz to więcej jej pozytywnych skutków.
Dostępne legalnie, wytwarzane z niej olejki CBD wykazują duży wpływ na leczenie chorób żołądkowych. Klasyczna forma marihuany medycznej, legalna już w wielu krajach zachodnich zdaje się szokować swoimi właściwościami zdrowotnymi. Dofinansowania do programów badawczych, gdzie głównym środkiem były konopie, wykazały ich skuteczność na oddziałach onkologicznych. Pozwalały one na skuteczne zmniejszenie bólu przy jednoczesnym zwiększeniu apetytu. Jej narkotyczne działanie euforyzujące i uspokajające pozytywnie wpływało na pacjentów, przywracając im wiarę w wyzdrowienie i wewnętrzny spokój. Istnieje więc uzasadnione podłoże kolejnych programów mających na celu dokładne zbadanie wpływu substancji czynnych, zawartych w konopiach na człowieka.
W związku z tym wiele krajów stara się nie tylko o jej depenalizacje, ale całkowitą legalizacje. Pozwoli to na usunięcie z rynku skażonego, niepewnego produktu i zastąpienie go pochodzącym z kontrolowanych uprawa. Ułatwi to też dostęp pacjentów do tego leku. Dziś w Polsce obecnych jest kilka leków, które w swoim składzie przypominają konopie. Są one jednak kiepsko refundowane, a lekarze przepisują je z niepokojem wywołanym brakiem wiedzy.
Medycyna niekonwencjonalna, gdzie ulokowane są na dzień dzisiejszy preparaty z konopi, zdaje się być rozrastającą modą w lecznictwie. Niesie to za sobą ryzyko nadużyć i brak jednoznacznej pewności. Dlatego też, przemysł medyczny powinien skupić więcej swojej uwagi na konopiach. Zobacz na stronie: http://konopnafarmacjakrakow.plkonopna farmacja