Przyjęcie dla dziecka

Bielamowicz   9 lipca 2015   Możliwość komentowania Przyjęcie dla dziecka została wyłączona


Moje dziecko kończy wnet 6 lat. Chciałabym wyprawić przyjęcie, na jakie poprosimy znajomych oraz kompanów dziecka. Wiem, iż na rynku znajduje się bez liku jednostek, restauracji oraz innych położeń, jakie urządzają tego typu imprezy dla dzieci.
Po większym zastanowieniu doszłam niemniej do wniosku, iż biorąc pod uwagę koszt takiej rozrywki, czas jej trwania, a również nietuzinkowość, a co za tym idzie, satysfakcja naszych pociech, lepiej będzie samemu zaaranżować takie przyjęcie.
Całość zdecydowaliśmy zorganizować w własnym posiadłości. Posiadamy całkiem pokaźny ogród, gdzie wszystko zdołałoby się odbywać. Uradziliśmy przyrządzić na własną rękę zaproszenia. Ubraliśmy je w nietypowe, jak na tę sprawę słowa oraz poprosiliśmy w nich, ażeby zaproszeni przyszli w wygodnych strojach, nie zamartwiali się zbytnio kupnem prezentów oraz dostarczyli ze sobą multum wybornego humoru.
Przyjęcie zaczęło się od obiadu. Dalej były jeszcze zakąski. Zadbaliśmy nie ledwie o to, iżby pokarm było barwne oraz ośmielało do pałaszowania, lecz podobnie ażeby było zdrowe. W przypadku takich spotkań pożądane byłoby pogadać z rodzicami zaproszonych dzieci, iżby dowiedzieć się czy któreś z nich nie jest na jakiejś osobliwej diecie. Zawsze przystaje to uszanować i nie zezwolić ażeby jakiekolwiek dziecko czuło się gorsze czy też nie mogło posmakować czegoś ze stołu.
Po obiedzie załatwiliśmy zwięzłą zabawę na siedząco, tuż przy stolikach, by dzieciom trochę się poukładało w brzuszkach. Później ruszyliśmy ich z położenia. W Internecie oraz w kilku poradnikach z biblioteki znaleźliśmy mnóstwo ciekawych rozrywek i gier dla maluchów w rozmaitym przedziale wiekowym. Niektóre potrzebowały sprytu, inne szybkości, jeszcze inne zaradności. Wśród nich wybraliśmy też dwie, które postulowały nieco tańca i gimnastyki.
Mój ślubny jest kapitalnym organizatorem dziecinnego czasu, w następstwie tego poprowadził niespełna każde zabawy, wzbudzając przy tym salwy śmiechu milusińskich. Mnie natomiast udało się rozbawić maluchy kilkoma pomysłowymi zadaniami z użyciem kredek oraz barwnych artykułów.
Już wiemy na pewno, że takie przyjęcie będziemy planować co rok. Rodzice, nie bójcie się takich wyzwań. To może być świetna ubaw także dla nas.
Źródło: endorfins.pl