Psychoterapia dla dorosłych dzieci alkoholików- przydatne informacje

Bielamowicz   14 lipca 2017   Możliwość komentowania Psychoterapia dla dorosłych dzieci alkoholików- przydatne informacje została wyłączona

Rozłożenie skrótu dda to dorosłe dzieci alkoholików. Pomimo pozorów jest to grupa, która często wymaga większego wsparcia w zakresie psychoterapii i porady psychologicznej aniżeli sam uzależniony od alkoholu rodzic, jakiego nałóg ma duży wpływa na dzieci. Dzieje się tak szczególnie w rodzinach, w których maluch właściwie od dnia narodzin przebywa oraz dorasta w otoczeniu osoby uzależnionej od napojów alkoholowych.

Psychoterapia DDA Łódź

Jak wiadomo, jest to substancja psychoaktywna, jaka ma duży wpływ na zachowanie i postrzeganie otoczenia przez uzależnionego. systematycznie alkoholizujący się rodziciel traci wartości a tym samym nie może przekazać ich własnym dzieciom, nie umie i nie zdoła rozwinąć w nich poprawnej percepcji oraz zdolności współodczuwania, więc dorosłe dzieci alkoholików nieraz mają duże problemy z okazywaniem oraz przyjmowaniem uczuć, zrozumieniem innego człowieka, empatycznym nastawieniem do ludzi, z którymi współżyje na co dzień.

Psychoterapia DDA Łódź

Na ratunek przychodzi psychoterapia dda Łódź, jaka proponuje kompleksowe wsparcie współuzależnionym. Psychoterapia pozwala nie tylko odciąć się od wadliwych modeli życia rodzinnego, wyuczonych w domu, ale także właściwe oraz bazujące na wzajemnym zaufaniu relacje z innymi ludźmi. W niektórych przypadkach, gdy uzależniony kończy z nałogiem i przystępuje do terapii, psychoterapia ma też pozytywny wpływ na odnowienie stosunków rodzinnych, jakie do tej pory były nieprawdopodobne. Decyzja o rozpoczęciu psychoterapii musi być samodzielna, gdyż tylko wówczas ma szansę być efektywna, ale powinna być wspierana przez bliskie osoby, jacy w chwili jej trwania są największym wsparciem dla współuzależnionego, jaki chce zacząć nowe życie a także uwolnić się od piętna bycia dzieckiem osoby uzależnionej. Przeprowadzona od początku do końca terapia to szansa na normalną i radosną przyszłość.

Źródło: psychoterapia dda łódź