Rolety – najlepsze rozwiązanie

Bielamowicz   9 października 2015   Możliwość komentowania Rolety – najlepsze rozwiązanie została wyłączona


Każdy, kto kiedykolwiek aranżował samodzielnie dom, zmierzył się prędzej czy później z sprawą wyboru dotyczącego okien. A konkretnie dodatków, które się na nim znajdują.

Szczęśliwcy, właściciele domów oraz mieszkań, z których rozpościera się panorama na brzeg morza, górskie grzbiety, bądź inny cud natury, mogą stanowić tutaj wyjątek. Cała reszta społeczeństwa na nieszczęście, więcej przyczyn ma, aby okna od czasu do czasu zasłaniać, aniżeli pozostawić niczym nieosłoniętą taflę szkła. Wytwarza się więc dylemat: standardowo – firanki i zasłony? A być może jeno lekka jak mgiełka firana? Żaluzje? Czy również może rolety?

Okna głównie zasłaniamy z trzech powodów. Po pierwsze: nie jesteśmy posiadaczami szczególnie pięknego widoku zamkniętego w okienne ramy, za szybą obserwujemy szarzyznę osiedla lub ruchliwą ulicę i czasem posiadamy ochotę się od tego odciąć. Po drugie: mało tego, iż nie mamy zbytnio doskonałych krajobrazów z okien, to sami, głównie wieczorową porą, możemy niechcący zostać celem obserwacji sąsiadów ze stojącego niedaleko bloku. I powód trzeci: słońce. To akurat dotyczy nawet szczęściarzy z wybrzeża, lub górskiej miejscowości.

Bez względu na to, na jaką ze stron świata skierowane są nasze okna, w którymś momencie w ciągu dnia dochodzi do nich słońce i jest to dla nas dotkliwe.

Sama firana może być ciekawą ozdobą i składnikiem stylizacji pomieszczenia, jednakże nie zda egzaminu jako bariera przed światłem czy cudzym wzrokiem. Zasłony odchodzą już trochę do lamusa, jeśli używa się ich, to raczej też wyłącznie jako dekoracje. Te trudne oraz nieprzepuszczające światła, zbierające pył, obsypujący się z nich przy wszelkim poruszeniu, wyszły już z łask w większej ilości domów. Również żaluzje, niezwykle modne w latach 90-tych, straciły na popularności. Sporo wygodniejsze od nich albowiem, jak także bardziej estetyczne, są rolety.

Rolety wydają się być doskonałym rozwiązaniem. Skutecznie hamują dostęp światła do pokoi. Odgradzają je zarówno od wzroku sąsiadów. Przystępne są w wielu kolorach, co sprawia, że można wybrać właściwe do każdego wnętrza. A ich zastosowanie nie wyklucza pod żadnym pozorem jednoczesnego zawieszenia firan.

Źródło: marfil.com.pl