Sposób na złodziei

Bielamowicz   12 września 2017   Możliwość komentowania Sposób na złodziei została wyłączona

Problem kradzieży, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, spędza sen z powiek niejednemu przedsiębiorcy, ale też i nam zwykłym zjadaczom chleba. Bowiem każdy z nas ma coś, co z punktu widzenia złodzieja jest cenne: samochód, działka ogrodowa, dom, mieszkanie i wszystkie urządzenia znajdujące się w środku. Co gorsza, wyspecjalizowane grupy przestępcze opracowały już takie systemy kradzieży, że ciężko jest wymyślić coś, co przeszkodziłoby im w nabyciu naszej własności.

Producenci systemu antywłamaniowych prześcigają się w wymyślaniu nowych form zabezpieczeń, takich jak ukryte przyciski odcinające zapłon w samochodach osobowych, czy monitoring gps maszyn budowlanych. Pracując jakiś czas temu w firmie budowlanej byłem świadkiem tego, jak bezczelni potrafią być złodzieje kradnąc maszyny wprost sprzed nosa pracownika ochrony.


Kiedy już obrali sobie koparko-ładowarkę, którą zamierzali ukraść, po prostu weszli na teren bazy maszyn i sprzętu i skłamali, że jako pracownicy zabierają koparkę do pracy na nocnej zmianie. Nie była to pierwsza taka sytuacja, dlatego ochroniarz nie uznał tego za nic podejrzanego. Co więcej, ci ludzie faktycznie pracowali w tej firmie! Byli na tyle bezczelni i zdeterminowani, że gotowi byli porzucić pracę i uciec wraz ze sprzętem.

Bowiem koparka była wprawdzie głównym łupem, natomiast wiele mniejszych rzeczy typu wiertarki, wyrzynarki i inne narzędzia, również zostały skradzione. Przybyły na miejsce policjant od razu polecił założyć monitoring gps do maszyn budowlanych. Gdyby firma założyła go wcześniej, nie miałaby potem problemu ze zlokalizowaniem swojej maszyny. W tamtym przypadku jej nie odnaleziono. Warto przejrzeć ogłoszenia w internecie i wybrać dla siebie firmę, która pomoże zabezpieczyć nasz sprzęt, dzięki czemu będziemy mogli spać spokojnie.