Sprawny proces produkcji okien

Bielamowicz   3 października 2018   Możliwość komentowania Sprawny proces produkcji okien została wyłączona

Branża budowlana rozwija się szybko i na bieżąco wprowadza nowe technologie i materiały. Jest to zauważalne na targach i pokazach budowlanych. Duże oczekiwania klientów wywierają presje na ciągłe zmiany. Przykładem odzwierciedlającym zmiany w całej branży są firmy produkujące stolarkę okienną.

Komponenty okien obecnie produkowane są w firmach zewnętrznych. Zapewnia to niskie koszty produkcji dzięki zastosowaniu korzyści skali produkcji. Wyspecjalizowani producenci szyb okiennych posiadają obecnie oprócz szyb zespolonych również warianty z dodatkową szybą i gazem izolującym. Jest on wstrzykiwany pomiędzy tafle szkła. Wykonywane wyroby są według wymiarów podanych w specyfikacji klienta.

W zakładach produkcyjnych gdzie realizowany jest ostateczny montaż, składane są w całość wszystkie podzespoły. Profile z PCV zostają dobrane do oczekiwań klienta. Podczas takiego wyboru przeliczane są współczynniki izolacji i ustalane przez wykonawcę modele profilu ramy okiennej. Maszyny do produkcji okien PCV przycinają takie profile ram do odpowiednich wymiarów. Odcinki również docinane są pod kątem, aby ułatwić montowanie w narożnikach. Jeżeli zostaną zebrane wszystkie elementy składowe, można rozpocząć montaż gotowego okna. W profile ramy montowana jest szyba i osadzana w uszczelkę przeznaczoną do konkretnego rodzaju szyby. Podzespoły są następnie wzbogacane o okucia metalowe zawiasów i mechanizmów klamek. Muszą być to elementy najwyższej jakości, ponieważ są one narażone na duże przeciążenia występujące przy codziennym użytkowaniu. Po wywierceniu otworów wentylacyjnych i odwadniających okno jest sprawdzane, czy jest zgodne z dokumentacją techniczną klienta.
Tak wykonany produkt jest gotowy do transportu i montażu w budynku. Producent dodatkowo dodaje do zestawu elementy montażowe pozwalające ustabilizować ramę w otworze okiennym.
maszyny do produkcji okien PCV