Udane wesele

Bielamowicz   1 września 2015   Możliwość komentowania Udane wesele została wyłączona


Muzyka to bez wątpienia jeden z aspektów udanego wesela. Jeśli młoda para chce, żeby goście bawili się do rana, należy zagwarantować należytą oprawę muzyczną, bez względu na to, czy postawi się na team grający na żywo, bądź DJ-a.
Skład weselny składa się z paru osób, które muzykują oraz śpiewają na żywo. To rozwiązanie jest bardziej kosztowne, ale za to zdołamy wyselekcjonować naturalnych artystów. Pośród takich bandów odszukamy odtwórców wszystkiej muzyki. Możemy wyszukać nawet zespół z przyrządami dętymi, pogrywający własne swingowe aranżacje słynnych hitów.
Tańszym wyjściem jest zatrudnienie DJ-a, który odwzorowuje prawdziwe wersje piosenek. Niewątpliwą wartością tej opcji jest to, iż każdy z nas może być przyzwyczajony do pierwotnej wersji danego utworu i lepiej zabawiać się przy takich naturalnie wersjach pieśni. Wprawa artystyczna DJ-a na zabawie weselnej ogranicza się jednak jeno do należytego wyboru pieśni.
Jeżeli chodzi o samą playlistę, to należałoby uzgodnić wcześniej z muzykami, jak powinna ona wyglądać. Wszelka familia posiada swoje fanaberie oraz przyzwyczajenia, a w przypadku wesela do uzgodnienia są dwie – niekiedy niesłychanie przeróżne – familie. Z trudem jest wypośrodkować pomiędzy przebojami disco polo a standardami swingowymi. Team weselny albo DJ musi być przedtem powiadomiony, który gatunek muzyki ma być puszczany. Poniektórzy nowożeńcy wręczają również tytuły utworów, jakich sobie w trakcie zabawy nie życzą.
Odpowiedni przewodzący teamu lub DJ może podobnie prowadzić całe wesele. Poniektóre młode pary decydują się jednak na wynajęcie usług wodzireja. Rozkręca on rozrywkę, dyryguje polonezem na początku wesela i również spełnia różne fanaberie nowożeńców. Pełni dodatkowo ważną rolę w trakcie oczepin i również gier weselnych.
Na standardowym polskim weselu nie może być za mało zabaw, w jakich gratyfikacją jest typowe 0,5 litra wódki. Popiera się tutaj, by konkursy te nie obejmowały fragmentów rozbieranych (na przykład, jak dziewczyny muszą zakładać spodnie facetów) albo z dosadnym podtekstem erotycznym. Uważane są one za zabawy w złym smaku i porządniej znaleźć coś bardziej eleganckiego.
Źródło: robsong.pl