Wyborna hodowla krzaków owocowych.

Bielamowicz   24 czerwca 2016   Możliwość komentowania Wyborna hodowla krzaków owocowych. została wyłączona

Jagoda kamczacka w naszym państwie jest niezwykle mało znana. Pomimo tego należałoby o niej trochę wiedzieć, gdyż jej produkty są niezmiernie zdrowe, a sam jeden krzew jest bezproblemowy w uprawie i nadzwyczaj mało podatny na słabe warunki atmosferyczne.
Krzaczek nazywana jest zarówno suchodrzewem jadalnym, ma dwie formy – suchodrzew siny i suchodrzew kamczacki.
Ta pierwsza forma ma plony kwaśno – słodkie, jakie po dojrzeniu opadają.
Plony następnej wersji są słodsze plus po zatrzymaniu wzrostu pozostają na krzaku. Owoce jagody kamczackiej posiadają odcień purpurowy, są pociągłe, o rozlicznym układzie, niesłychanie mięsiste.

Sadzonki jagody kamczackiej nie są wymagające w uprawie. Są niezrażone również na suszę oraz na silny mróz, w takim przypadku przydają się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Krzaki siejemy w czasie wiosny bądź w jesieni, byleby w miejscu ciepłym. Plony jagody kamczackiej są obfitym źródłem witamin, mikroelementów również antyoksydantów. Posiadają jak też: witaminę A dodatkowo C, jod, miedź oraz żelazo.

Borówka amerykańska jest z kolei znanym wyrobem stosowanym w diecie kobiet i mężczyzn. Przez wielu nazywana jest „błękitnym skarbem”.

sadzonki jagody kamczackiej

Respektowana istnieje potężnie z powodu na wysoką ilość witaminy C. Niemniej jednakże w swoim składzie obejmuje także fitoestrogeny, kwas foliowy oraz egalowy, które to słyną ze swoich specyfik antynowotworowych. Dodatkowo traktuje się, że poprawiają ciśnienie tętnicze krwi dodatkowo zapobiegają bakteriom dróg moczowych. Borówka amerykańska posiada kilka mutacji – odmiany młode, średnie i późne.
Sadzonki borowki amerykanskiej siejemy jesienią względnie wiosną, w jasnym miejscu. trzeba pomnieć, iż borówka amerykańska lubuję kwasową glebę, o pH 3,5 – 5. Aby umożliwić sadzonkom trafny odczyn należy do zasadzenia użyć gleby z mieszaniną torfu, piasku także kory drzew iglastych. Glebę dookoła krzewów obstaje ściółkować.

Źródło: borowka.info